Aktywne filtry

Hantle to podstawowy przyrząd do ćwiczeń niezbędny w domowej siłowni. Za pomocą hantli możemy trenować wszystkie grupy mięśniowe. Zaletą hantli jest bardzo duża różnorodność ćwiczeń, jakie możemy za ich pomocą wykonywać. Poza tym, ćwiczenia za pomocą hantli to ruchy bardzo naturalne dla układu mięśniowo-szkieletowego, angażujące również mięśnie stabilizujące. Prostota tego sprzętu powoduje, że są one bardzo trwałe i mogą służyć na długie lata. 

Aby jednak nasz trening był efektywny i bezpieczny musimy odpowiednio dobierać obciążenia, dlatego najlepiej zaopatrzyć się w komplet par hantli, gdyż one, w odróżnieniu od sztangielek, nie pozwalają na regulację obciążenia.

Kettlebelle to rodzaj hantli gdzie uchwyt przyrządu znajduje się powyżej punktu ciężkości, co sprawia, że nasz trening jest nieco odmienny niż w przypadku hantli czy sztangielek. Daje to dodatkowe bodźce do wzrostu siły czy masy mięśniowej, wymusza też w niektórych ćwiczeniach większą precyczę ruchów.

Sztangielki to najbardziej uniwersalny sprzęt do treningu siłowego. Pozwalają na regulację obciążenia a trening przy ich użyciu jest bardzo uniwersalny i efektywny. Sztangielki o wadze maksymalnej od 10 do 15 kg polecane są młodym, początkującym ćwiczącym. Będą one stosunkowo małe, a więc wygodniejsze dla osób niezbyt wysokich. Dla zaawansowanych odpowiednie będą sztangielki 20 – 25 kilogramowe. Taka waga pozwoli na odpowiedni dobór obciążenia dla średnio zaawansowanych czy nawet zaawansowanych ćwiczących.