Aktywne filtry

Ławeczki treningowe to podstawowy element wyposażenia domowej siłowni dla osób, których celem jest rozwijanie siły i masy mięśniowej. Najbardziej ekonomicznym wyborem w ich przypadku będzie ławeczka do ćwiczeń ze zintegrowanymi stojakami pod sztangę lub też dokupienie stojaków oddzielnie. Bardziej rozbudowane modele posiadają takie dodatkowe funkcje, jak modlitewnik, wałek do ćwiczeń mięśni nóg czy dodatkowe linki. 

Innym rodzajem ławeczki treningowej jest ławeczka do brzuszków. Jej zastosowanie, jak sama nazwa mówi, jest dość ograniczone. Nie nadaje się ona do treningu ze sztangą, przy pomocy tej ławeczki możemy trenować mięśnie brzucha oraz grzbietu.

Domowe atlasy treningowe to uniwersalne urządzenia, na których może ćwiczyć każdy, bez względu na poziom wytrenowania i sprawności. Decydując się na zakup atlasu musimy zwrócić uwagę, czy przetrenujemy za jego pomocą wszystkie grupy mięśniowe. W domowych warunkach najlepiej sprawdzi się atlas wykorzystujący system linek i prętów oporowych, jest on znacznie lżejszy od konwencjonalnych, wykorzystujących stos obciążeń. Standardem jest tu dolny i górny wyciąg oraz możliwość regulacji oparcia i siedziska aby możliwe było trenowanie barków oraz klatki piersiowej.