Aktywne filtry

Gumy do ćwiczeń to alternatywa dla hantli i sztangi, która zyskała w ostatnim czasie dużą popularność. To przyrząd treningowy genialny w swojej prostocie, pozwalający trenować wszystkie grupy mięśniowe w domu lub w plenerze czy w podróży, bez konieczności odwiedzania siłowni.

Na rynku dostępne są gumy oporowe w różnych wariantach długości, grubości i szerokości. Najczęściej spotkać można:

  • gumy do ćwiczeń typu power band, najbardziej uniwersalny typ gum oporowych o długości 208 cm i grubości 0,45 cm. Mają one rożna szerokości, a tym samym stopień oporu. Tego typu gumy mogą być używane zarówno do ćwiczeń fitnessowych, ogólnorozwojowych, jak i siłowych. Najszersze z nich stawiają maksymalny opór nawet powyżej 200 kg. I mogą być stosowane zastępczo lub jako uzupełnienie klasycznego treningu siłowego.
  • taśmy oporowe z niezłączonymi końcami o wymiarach 15 x 120 cm stosowane w treningu fitness lub jako przyrząd do rozgrzewki mięśni.
  • gumy oporowe krótki, zwykle o długości 66 cm ze złączonymi końcami stosowane w treningu fitness, ale także w rehabilitacji dla poprawy mobilności stawów.

Ekspandery to sprzęt treningowy do treningu amatorskiego w domu, który pozwala na regulacje oporu poprzez przypinanie gum o takim samym bądź różnym oporze. Zakres możliwych do wykonywania ćwiczeń nie jest tak szeroki, jak w przypadku gum do ćwiczeń, jednak ekspander jako przyrząd do treningu ogólnorozwojowego i fitness, sprawdzi się doskonale.